четвер, 24 березня 2022 р.

 ПАМ'ЯТКИ З ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ 

ЗАХИСНІ СПОРУДИ


Укриття населення 

Укриття населення в захисних спорудах - це комплекс заходів із завчасним будівництвом захисних споруд, а також пристосуванням наявних приміщень для захисту населення та підтримання їх у готовності до використання.

Захисні споруди призначені для захисту людей від наслідків аварій (катастроф) стихійних лих, а також від дії, як зброї масового знищення, так і звичайних засобів нападу і вторинних вражаючих факторів.

У сховищах,  протирадіаційних укриттях підлягають укриттю:

працівники працюючої зміни суб’єкта господарювання, які продовжують свою діяльність в особливий період;

хворі, медичний та обслуговуючий персонал закладів охорони здоров’я, які не підлягають евакуації або не можуть бути евакуйовані у безпечне місце.

Для захисту непрацюючого населення  від деяких факторів небезпеки, що виникають внаслідок  надзвичайних ситуацій у мирний час та дії засобів ураження в особливий період використовуються споруди подвійного призначення (наземні або підземні споруди) та найпростіші укриття:

підвальні, цокольні і перші поверхи об’єктів цивільного і промислового призначення;

тунелі (автодорожні, магістральні, пішохідні);

підземні склади;

споруди котлованного типу (автостоянки, паркінги, гаражі, підземні торговельні центри, підприємства громадського харчування, магазини);

колишні оборонні об’єкти та бази;

підземні гірські виробки, печери та інші підземні порожнини різного призначення;

інші об’єкти, які за своїми технічними характеристиками та захисними властивостями можуть бути використані для укриття населення.

У разі відсутності в радіусі 500 м від будинку захисної споруди для укриття можна використати підвальне приміщення, (підвал) багатоквартирного будинку, підвал (льох) власного будинку, цокольні приміщення у приватних помешканнях.

Слід пам’ятати, що життя  кожної людини багато в чому залежить від правильних дій у разі загрози виникнення або  виникнення надзвичайної ситуації, правил поведінки  за попереджувальним  сигналом  цивільного захисту «УВАГА ВСІМ!», а саме: після уривчастого звучання електросирен, переривчастих гудків транспорту, інших сигнальних засобів протягом п’ять  хвилин у нашій області здійснюється трансляція через місцеві телерадіомережі  (канали  дротового радіо, суспільного радіотелемовлення, УХ-радіо 101.1 FM)  відповідних повідомлень про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та подальший  порядок дій населення.


Немає коментарів:

Дописати коментар